MENU

Współpraca z Muzeum Narodowym

Miło jest nam poinformować Państwa, że w dniu  8 czerwca 2021, w Szczecinie doszło do nawiązania współpracy pomiędzy Muzeum Narodowym w Szczecinie a Fundacją Asante.  Szczegóły współpracy omówili osobiście dyrektor Muzeum Pan Lech Karwowski i Prezes Fundacji Krzysztof A. Pijarowski.

Muzeum Narodowe w Szczecinie posiada największą w Polsce kolekcję Sztuki Afrykańskiej i jedną z najbardziej liczących się tego typu zbiorów w Europie.

Jedne z pierwszych wspólnych działań zaplanowanych przez obie strony są warsztaty dla nauczycieli „ Różnorodność Afryki a globalna edukacja w polskiej szkole” prowadzona przez podróżniczkę i Trenera Oświaty a zarazem vice prezesa Fundacji Asante Joannę Kotwicką. Obok warsztatów dla nauczycieli zorganizowane zostaną warsztaty dla dzieci „Tajemnice sawanny”, podczas których Asia opowie m.in. o naszym kenijskim projekcie w Ndumuru „Szkoła na sawannie”. Warsztaty planujemy na termin zimowych ferii 2022. 

W najbliższym również terminie na naszej stronie internetowej zamieścimy obszerny opis szczecińskiej kolekcji ze szczególnym uwzględnieniem zbiorów afrykańskich lalek i marionetek. Tekst okraszony licznymi zdjęciami zostanie przygotowany przez kustosz zbiorów pozaeuropejskich panią Ewę Prądzyńską. Wierzymy że z czasem współpraca zaowocuje nowymi pomysłami i projektami.

Polecamy wizytę na stronie muzeum :https://muzeum.szczecin.pl/zbiory/kultury-pozaeuropejskie/afryka.html


wróć