MENU

"MŁODZI CZUJĄ" - koncert charytatywny w bydgoskim klubie MÓZG

Czwartek 14 grudnia 2017 godz.19

W Młodych - Siła! Ta niesamowita grupa przyjaciół z IX LO w Bydgoszczy wpadła na pomysł, by pomóc naszym małym podopiecznym w Kenii! Serce rośnie, kiedy młodzi ludzie z takim zaangażowaniem i radością pomagają, sami wychodzą z inicjatywą! Całkowity dochód z biletów na koncert zasili projekt Fundacji Asante „Szkoła na sawannie”, którego celem jest zakup szkolnych ławek. W tej kenijskiej szkole uczy się 90 dzieci, w każdej ławce siedzi troje uczniów. Koszt jednej ławki wynosi 2500 szylingów kenijskich czyli 25 euro. Potrzebujemy zatem zebrać 750 euro, by zabezpieczyć ławki dla wszystkich dzieci. Każda, nawet najmniejsza inicjatywa, przybliżająca nas do zrealizowania tego marzenia, jest bezcenna.

KREDKI DLA AFRYKI 2017/2018

Serdecznie zapraszamy do kolejnej edycji naszej akcji "Kredki dla Afryki". To cudowne, że dzieci i nauczyciele w polskich szkołach okazują tyle serca przyjaciołom z Czarnego Lądu.

W te wakacje udało nam się obdarować malutką szkołę Samburu, dzieci z Laare i Ndumuru w Kenii. Kolejną wysyłkę darów planujemy 16 października.

Roczne sprawozdanie OPP

10 lipca 2017 Fundacja Asante złożyła roczne sprawozdanie finansowe i merytoryczne za rok 2016 do Departamentu Pożytku Publicznego.

Dokumenty do pobrania:

Wielkanoc 2017

Przekaż nam swój 1 %

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

"Kredki dla Afryki" w Dąbrówkach

Już po raz drugi młodzież z Zespołu Szkół w Dąbrówkach, gmina Czarne w powiecie łańcuckim włączyła się w akcję "Kredki dla Afryki". Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którym los afrykańskich dzieci nie jest obcy.

A tak Samorząd Uczniowski napisał na stronie szkoły w Dąbrówkach :http://zsdabrowki.pl/kredki-dla-afryki-2/#more-6631

Zmiana w składzie Rady Fundacji

W dniu 21.11.2016 Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego dokonał wpisu zmiany składu Rady Fundacji Asante. Z rejestru wykreślony został Przemysław  Petryszyn  i wpisana na nowego członka Rady Fundacji została Izabela Kaminska.

Kup 3 pary butów licytując torbę

Do 5 grudnia 2016  trwa nasza aukcja charytatywna na portalu charytatywni.allegro. Przedmiotem aukcji jest : Ręcznie wykonana torba z filcu z motywem szpilek. Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, okres prezentów. Wylicytuj naszą torbę dla bliskiej Ci osoby. My za te pieniądze kupimy 3 pary solidnch butów w ramach akcji "Ratujemy bose stópki dzieci z Laare".

 

Pakujemy paczki do Kenii

Pakujemy paczki, by dotarły na Boże Narodzenie! Kruszyna nadzoruje ...

Dziękujemy wszystkim dzieciom polskich szkół za wsparcie naszej akcji "Kredki dla Afryki"!

«12»