MENU

Grzmiący rydwan na Saharze

„Grzmiący Rydwan na Saharze” – debiut literacki Piotra Biegały. Książka opisuje podróż Żukiem i Polonezem do stolicy Mali – Bamako. Oba auta brały udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie, czyli Budapeszt-Bamako – edycja 2016. Pokonały całą trasę, a Piotr napisał o tym książkę. To połączenie reportażu z dość osobistym dziennikiem podróży. Książka zawiera opis przygotowań do morderczej imprezy oraz sam jej przebieg, a następnie powrót na kołach do kraju.

Książka opowiada rownież transporcie pół tony przyborow szkolnych w ramach akcji "Kredki dla Afryki" które uczestnicy rajdu zabrali ze sobą dla dzieci w Mali.

Pomalowaliśmy szkołę w Ndumuru

Dzięki wsparciu wielu cudownych osób i pomocy wytrwałych rąk udało nam się przygotować szkołę w Ndumuru do kolejnego semestru nauki. Pomalowaliśmy sale lekcyjne i zakupiliśmy pomoce dydaktyczne!

 

Przygotowania do malowania szkoły

Ndumuru to maleńka osada położona na sawannie ok. 20 kilometrów od wioski Laare w okręgu Meru w centralnej Kenii. Sistra Alcja Kaszczuk rozpoczęła tam budowę szkoły podstawowej dla dzieci Nomadów. Podczas tegorocznego pobytu w Kenii Asia Kotwicka postanowila pomalować całą szkołę tak by na rozpoczęcie nowego roku szkolnego pachniała nowością... 

Kredki w Mali

Dzieki uczestnikom humanitarnego rajdu Budapeszt - Bamako nasze przybory szkolne trafiły do szkół w Mauretanii i Mali. Kadiolo, południowe Mali, 15km od granicy z Wybrzeżem Kości Słoniowej i blisko 600km od Bamako. Zobaczcie jak z dowiezionych przez nas darów, zebranych w ramach akacji "Kredki dla Afryki"  cieszyli się uczniowie z katolickiej parafii ojca Darka :)

«12»