MENU

Kredki dla Afryki

     Nigdzie na świecie poziom wykształcenia nie jest tak niski jak w Afryce. Ten cudowny kontynent potrzebuje oświaty. Bez niej nie może istnieć żaden dobrze funkcjonujący i wydajny system administracyjny. Tylko wykształcone pokolenie młodych Afrykanów mogłoby zmienić obecną sytuację, zapobiec wyzyskowi rodaków, polepszyć ich codzienną sytuację. Edukacja jest kluczem do gospodarczego rozwoju Afryki. Fundacja Asante od 2010 roku wspiera placówki oświatowe w Kenii, Zambii, Mali, Mauretanii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

     Nigdzie na świecie poziom wykształcenia nie jest tak niski jak w Afryce. Ten cudowny kontynent potrzebuje oświaty. Bez niej nie może istnieć żaden dobrze funkcjonujący i wydajny system administracyjny. Tylko wykształcone pokolenie młodych Afrykanów mogłoby zmienić obecną sytuację, zapobiec wyzyskowi rodaków, polepszyć ich codzienną sytuację. Edukacja jest kluczem do gospodarczego rozwoju Afryki. Fundacja Asante od 2010 roku wspiera placówki oświatowe w Kenii, Zambii, Mali, Mauretanii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. W ramach programu „Kredki dla Afryki” zajmiemy się zebraniem przyborów szkolnych w polskich placówkach - kredek, farb, długopisów, ołówków, zeszytów, nożyczek, klei, linijek, ekierek, liczydeł, kredy, gumek, temperówek (przybory mogą być używane pod warunkiem, że są w dobrym stanie). Następnie przesyłamy je do ośrodków misyjnych, szkolnych z którymi nawiązaliśmy współpracę. Pomoce szkolne są podstawą w prawidłowym procesie dydaktycznym. Szkoły, które wspieramy są w ubogich rejonach Afryki, gdzie każdy ołówek, zeszyt są bezcenne. Radość naszych małych przyjaciół na Czarnym Lądzie jest dla nas największym marzeniem, które pomagacie nam spełniać.

     Dziękujemy wszystkim placówkom, instytucjom, które do tej pory włączyły się w naszą akcję i zapraszamy kolejne cudowne osoby, które chciałyby z nami pomagać!


Koordynator akcji "Kredki dla Afryki" - Joanna Kotwicka kontakt : +48 504 591 511 email: mala.asia76@gmail.com

UWAGA !!! Każdorazowo przed wysyłką kartonów z przyborami szkolnymi do Fundacji ASANTE prosimy o kontakt z Joanną Kotwicką. Wysyłka realizowana jest do BYDGOSZCZY.   

Adres wysyłki kartonów z przyborami szkolnymi to : Zespół Szkół nr 1 im. Bartłomieja z Bydgoszczy. ul. Nakielska 11. 85-219 Bydgoszcz. Na paczce musi być naklejka PACZKA DLA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

Uwaga !!! Odradzamy wysyłkę paczek za pomocą  firmy kurierskiej DHL . Kilkakrotnie mieliśmy problemy z odsyłaniem paczek bez próby doręczenia. Reklamacje na niewiele się zdały...                                                                                                                                                                         

W siedzibie Zarządu Głównego w Gorzowie nie mamy miejsca na przechowywanie kartonów !!!

PRZECZYTAJ WAŻNE INFORMACJE O XII EDYCJI AKCJI KREDKI DLA AFRYKI 


WESPRZYJ NAS