MENU

Kredki dla Afryki

     Nigdzie na świecie poziom wykształcenia nie jest tak niski jak w Afryce. Ten cudowny kontynent potrzebuje oświaty. Bez niej nie może istnieć żaden dobrze funkcjonujący i wydajny system administracyjny. Tylko wykształcone pokolenie młodych Afrykanów mogłoby zmienić obecną sytuację, zapobiec wyzyskowi rodaków, polepszyć ich codzienną sytuację. Edukacja jest kluczem do gospodarczego rozwoju Afryki. Fundacja Asante od 2010 roku wspiera placówki oświatowe w Kenii, Zambii, Mali, Mauretanii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

     Nigdzie na świecie poziom wykształcenia nie jest tak niski jak w Afryce. Ten cudowny kontynent potrzebuje oświaty. Bez niej nie może istnieć żaden dobrze funkcjonujący i wydajny system administracyjny. Tylko wykształcone pokolenie młodych Afrykanów mogłoby zmienić obecną sytuację, zapobiec wyzyskowi rodaków, polepszyć ich codzienną sytuację. Edukacja jest kluczem do gospodarczego rozwoju Afryki. Fundacja Asante od 2010 roku wspiera placówki oświatowe w Kenii, Zambii, Mali, Mauretanii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. W ramach programu „Kredki dla Afryki” zajmiemy się zebraniem przyborów szkolnych w polskich placówkach - kredek, farb, długopisów, ołówków, zeszytów, nożyczek, klei, linijek, ekierek, liczydeł, kredy, gumek, temperówek (przybory mogą być używane pod warunkiem, że są w dobrym stanie). Następnie przesyłamy je do ośrodków misyjnych, szkolnych z którymi nawiązaliśmy współpracę. Pomoce szkolne są podstawą w prawidłowym procesie dydaktycznym. Szkoły, które wspieramy są w ubogich rejonach Afryki, gdzie każdy ołówek, zeszyt są bezcenne. Radość naszych małych przyjaciół na Czarnym Lądzie jest dla nas największym marzeniem, które pomagacie nam spełniać.

     Dziękujemy wszystkim placówkom, instytucjom, które do tej pory włączyły się w naszą akcję i zapraszamy kolejne cudowne osoby, które chciałyby z nami pomagać!


Koordynator akcji "Kredki dla Afryki" - Joanna Kotwicka kontakt : +48 504 591 511 email: mala.asia76@gmail.com

 

WESPRZYJ NAS