MENU

Koncert dla Kenii w bydgoskim Mózgu.

Młodzież z polskiej szkoły - IX LO w Bydgoszczy (na profilu IB z maturą międzynarodową) zorganizowała koncert na rzecz szkoły w Ndumuru w Kenii. Jesteśmy absolutnie poruszeni wrażliwością młodych ludzi! Całkowity dochód z biletów zasilił projekt Fundacji Asante „Szkoła na sawannie”, którego celem jest zakup szkolnych ławek. W tej kenijskiej szkole uczy się 90 dzieci, w każdej ławce siedzi troje uczniów. Koszt jednej ławki wynosi 2500 szylingów kenijskich czyli 25 euro. Potrzebujemy zatem zebrać 750 euro, by zabezpieczyć ławki dla wszystkich dzieci. Każda, nawet najmniejsza inicjatywa, przybliżająca nas do zrealizowania tego marzenia, jest bezcenna. Podczas czwartkowego koncertu zebraliśmy 548 euro!!!

Spotkania w bydgoskich szkołach

W ramach akcji "Kredki dla Afryki" realizujemy prelekcje na temat Czarnego Lądu. W tym roku szkolnym odwiedziliśmy już: I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 7, Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy oraz Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie.

Lud Samburu

Latem 2017 podarowaliśmy dzieciom Samburu przybory szkolne zebrane przez Was. Dziękujemy pięknie! Kobiety Samburu tak pięknie śpiewają: "Niech Twój Bóg, który dał Ci to wszystko i nauczył Cię dzielić się z innymi Błogosławi Ciebie i tych, których kochasz..."

"MŁODZI CZUJĄ" - koncert charytatywny w bydgoskim klubie MÓZG

Czwartek 14 grudnia 2017 godz.19

W Młodych - Siła! Ta niesamowita grupa przyjaciół z IX LO w Bydgoszczy wpadła na pomysł, by pomóc naszym małym podopiecznym w Kenii! Serce rośnie, kiedy młodzi ludzie z takim zaangażowaniem i radością pomagają, sami wychodzą z inicjatywą! Całkowity dochód z biletów na koncert zasili projekt Fundacji Asante „Szkoła na sawannie”, którego celem jest zakup szkolnych ławek. W tej kenijskiej szkole uczy się 90 dzieci, w każdej ławce siedzi troje uczniów. Koszt jednej ławki wynosi 2500 szylingów kenijskich czyli 25 euro. Potrzebujemy zatem zebrać 750 euro, by zabezpieczyć ławki dla wszystkich dzieci. Każda, nawet najmniejsza inicjatywa, przybliżająca nas do zrealizowania tego marzenia, jest bezcenna.

KREDKI DLA AFRYKI 2017/2018

Serdecznie zapraszamy do kolejnej edycji naszej akcji "Kredki dla Afryki". To cudowne, że dzieci i nauczyciele w polskich szkołach okazują tyle serca przyjaciołom z Czarnego Lądu.

W te wakacje udało nam się obdarować malutką szkołę Samburu, dzieci z Laare i Ndumuru w Kenii. Kolejną wysyłkę darów planujemy 16 października.

Roczne sprawozdanie OPP

10 lipca 2017 Fundacja Asante złożyła roczne sprawozdanie finansowe i merytoryczne za rok 2016 do Departamentu Pożytku Publicznego.

Dokumenty do pobrania:

Wielkanoc 2017

Przekaż nam swój 1 %

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

"Kredki dla Afryki" w Dąbrówkach

Już po raz drugi młodzież z Zespołu Szkół w Dąbrówkach, gmina Czarne w powiecie łańcuckim włączyła się w akcję "Kredki dla Afryki". Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którym los afrykańskich dzieci nie jest obcy.

A tak Samorząd Uczniowski napisał na stronie szkoły w Dąbrówkach :http://zsdabrowki.pl/kredki-dla-afryki-2/#more-6631