MENU

Zarząd Fundacji

Prezes Fundacji Asante - Krzysztof A. Pijarowski

Krzysztof A. Pijarowski urodzony w 1958 r. w Krakowie Politolog, dziennikarz i działacz pozarządowy. Absolwent politologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu (1986). Studia podyplomowe z zakresu Kierowania działalnością społeczno-kulturalną na Uniwersytecie Warszawskim (1988) W latach 80 kierował ośrodkami kultury, organizował ogólnopolskie festiwale kulturalne. Od r. 1988 do roku 2005 dziennikarz TVP, reporter Polskiego Radia oraz menadżer Radia ESKA. Swoje teksty publikował m.in. w tygodniku Wprost oraz Czasie Kultury. W 2000 roku założył Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie”, jedną z największych organizacji pozarządowych w kraju, w tym obszarze życia społecznego, Wymyślił i spopularyzował w Polsce tzw."Oświadczenie woli". Stowarzyszeniem kierował przez 10 lat. Jest po trzech transplantacjach (wątroba 1999, 2009 i nerka 2012).  Współinicjator powołania Fundacji Asante.  Od 2023 na emeryturze.

 

Wiceprezes Fundacji Asante - Joanna Kotwicka

Asia Kotwicka - bydgoszczanka. Rocznik 1976. Absolwentka Filozofii na Wydziale Humanistycznym UMK w Toruniu. Ukończyła także dwuletnie Studium Pedagogiczne na tej samej uczelni, studia podyplomowe z wiedzy o kulturze i bibliotekoznawstwa. Nauczyciel etyki, wok, bibliotekarz w Zespole Szkół nr 1 w Bydgoszczy. Metodyk w zakresie edukacji cudzoziemców i reemigrantów w bydgoskim Miejskim Ośrodku Edukacji Nauczycieli. W latach 2005-2010 koordynator Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie” na województwo kujawsko – pomorskie. Od wielu lat związana ze Stowarzyszeniem Artystycznym MÓZG - Wiceprezes Zarządu. Współzałożycielka Fundacji Asante. Koordynator projektu "Kredki dla Afryki". Pomysłodawca i organizator warsztatów plastycznych "Nauka przez zabawę" dla naszych małych przyjaciół z Czarnego Lądu .


Zarząd Fundacji Asante działa jedynie w dwie osoby. Joanna Kotwicka oraz Krzysztof Pijarowski . Zarząd nie pobiera wynagrodzenia za swoją pracę.  Siedziba fundacji w Gorzowie i oddziału w Bydgoszczy mieszczą się w mieszkaniach prywatnych fundatorów, czyli bezkosztowo. Główna księgowa Eleonora Kubejko od roku 2022 pracuje również bez wynagrodzenia, na zasadach wolontariatu.  Paczki  akcji "Kredki dla Afryki" pakowane są przez wolontariuszy – uczennice i uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Bydgoszczy, podopiecznych klas Joanny Kotwickiej.

Dzięki Zarządowi Gorzowskiego Banku Spółdzielczego w Gorzowie Wielkopolskim wszystkie konta złotówkowe i w walucie euro są prowadzone bezpłatnie a więc Fundacja Asante nie ponosi jakichkolwiek kosztów opłat bankowych.